česky   svisloid.gif   english   svisloid.gif   deutsch
Hlavní stránka  >  Služby  >  Realizace zahrad  >  Zahradní jezírka

Zahradní jezírka - okrasná jezírka koupací

Vodní prvek v zahradě činí zahradu mimořádnou. Žádný jiný prvek nemá tolik podob jako právě voda. Vodou v zahradě vznikají různé zvuky, pohyby a odrazy od vodní hladiny. Vodní prvek v zahradě nemusí být vždy jen jezírko, může být ve formě vodopádu, vodotrysku nebo i vodního toku. Může se také několik forem prolínat dohromady.

Jezírka v zahradě mohou být jak okrasná pravidelná či nepravidelná, nebo dokonce koupací.

V nepravidelné zahradě se bude lépe vyjímat jezírko nepravidelné v pravidelné zahradě naopak. Nepravidelná jezírka působí v zahradě přirozeně, za to pravidelné jezírko vytváří mnohem výraznější celek.

Dekorativním a dramatickým obohacením jezírka může být vodotrysk, vodopád či zajímavý chrlič.

Zajímavé je využití světel u jakéhokoliv typu vodních prvků. Můžete pozorovat rybky v jezírku, odlesky vodní hladiny nebo nasvícený vodopád.

Koupací jezírka v zahradě splňují funkce okrasných jezírek s možností koupání. Přírodní koupací jezírka jsou v zahradách prvkem, který ovlivňuje její mikroklima, také jsou šetrné k životnímu prostředí, voda v nich zůstává stále jako v přírodních systémech. Základem koupacích jezírek je vyvážený přírodní systém, který využívá biologické funkce rostlin k přirozenému čištění vody bez přidávání jakýchkoliv chemikálií. Koupací jezírka se skládají ze dvou zón. Zónou koupací a zónou břehovou čistící, kde probíhá filtrace.

V místech, kde není možnost vytvořit větší vodní plochu, je možné použít jako nádrž na vodu nepropustnou nádobu, nebo soudek. I v malých nádržkách porostou zajímavé a okrasné vodní rostliny. Také lze v zahradě mít vodní pítko, které v letních měsících přiláká mnoho ptáčků a oživí Vám tak Vaší zahradu.

Rostlin do vodních prvků v zahradě je několik typů. Jsou to rostliny, které dobře snáší hlubokou vodu, jako jsou třeba lekníny. Ty svými listy na hladině vody omezují růst řas. Dále jsou to rostliny pro břehy, zejména Irisy. Nejde opomenout rostliny bahenní a vlhkomilné. Každá skupina vodních rostlin má u vodního prvku v zahradě uplatnění.

V zahradním jezírku můžete také mít svou zlatou rybku, která Vám splní přání klidného odpočinku ve Vaší krásné zahradě.

09_rybnicek_0.jpg
21_leknin_0_0.jpg
jezirko-08_0.jpg
krcmar_jezirko_0.jpg

Služby

Kontakt

COVENANT
zahrady a parky s.r.o.

Mendelova 540/21
Praha 11 - Háje
149 00

: 28403151
DIČ: CZ28403151

Projektový manažer:
+420 606 725 107

Přípravářka:
+420 602 642 453

ICQ: 339 506 743

Covenant E-mail:
[javascript protected email]COVENANT zahrady a parky, s.r.o. - idatabaze.czZahradnické služby, práce - idatabaze.cz