česky   svisloid.gif   english   svisloid.gif   deutsch
Hlavní stránka  >  Služby  >  Realizace zahrad  >  Zelené střechy

Zelené střechy

dreamstimefree_1614928.jpg
dreamstimefree_846248.jpg
zelene-strechy-1_0.jpeg
zelene-strechy-2_0.jpeg
zelene-strechy-3_0.jpeg

Střešní zahrady poskytují soukromí. Umožňují nám žít alespoň trochu v přírodě, pokud bydlíme v hustě osídlených stavbách. Snižují přehřívání domů ve slunných dnech a působí jako tepelná izolace v mrazivých měsících. Také snižují prašnost, zajišťují lepší mikroklima, prodlužují životaschopnost střechy a to především snížením výkyvů teplot mezi dnem a nocí. Proto mají vegetační střechy ekonomické, technologické, ekologické, hygienické, psychologické, estetické a rekreační funkce.

Zelené střechy mají dvě formy. Intenzivní a extenzivní.

Extenzivní střešní zahrady

Tento typ vegetační střechy je méně náročný a většinou nepobytový. Jeho nároky na údržbu jsou minimální. Mocnost souvrství se pohybuje od 50 mm do 250 mm. Rostlinné společenstvo je zde suchomilné. Rostliny na tomto typu zahrady se mohou vysadit nebo také vysévat. Do tohoto suchomilného společenstva rostlin převážně patří tyto rostliny: sedum (rozchodník), thymus (mateřídouška), saxifraga (lomikámen), euphorbia (pryšec), sempervivum (nepřesk) a také mnoho okrasných trav - festuca (kostřava) nebo carex (ostřice).

Intenzivní střešní zahrady

Tento druhý typ střešní zahrady se může využívat i jako pobytová část. Mocnost souvrství začíná od cca 300 mm. Mocnost maximálního souvrství intenzivní střechy není technologicky limitována, odvíjí se od maximálního možného zatížení konstrukce a požadovaného typu vegetace. Nároky na údržbu takovéto střešní zahrady jsou podobné jako u zahrady na rostlém terénu. Před realizací takového typu střechy je důležité dodržovat a splňovat veškeré technické parametry. Na takovéto zahradě můžete vysadit jak trvalky a keře, tak také vzrostlé stromy. Některé takovéto střechy mohou skrývat i jezírka, nebo golfové odpaliště.

Služby

Kontakt

COVENANT
zahrady a parky s.r.o.

Mendelova 540/21
Praha 11 - Háje
149 00

: 28403151
DIČ: CZ28403151

Projektový manažer:
+420 606 725 107

Přípravářka:
+420 602 642 453

ICQ: 339 506 743

Covenant E-mail:
[javascript protected email]



COVENANT zahrady a parky, s.r.o. - idatabaze.czZahradnické služby, práce - idatabaze.cz