_ _
rozc-1.jpg

Návrhy zahrad - realizace zahrad

rozc-2.jpg

Zahradní jezírka - okrasná jezírka koupací

rozc-3.jpg

Zelené střechy

Návrhy zahrad - realizace zahrad

Při realizacích zahrad čerpá naše firma z bohatých zkušeností získaných v tuzemsku i v zahraničí. Zabýváme se jak realizacemi zahrad, tak jejími renovacemi. Naše firma pracuje v zahradnickém oboru již od roku 1996. Za tuto dlouhou dobu jsme získali mnoho zkušeností. Dokážeme zákazníkovi připravit zahradu, dle jeho představ a možností.

Před samotnou realizací zahrady je důležitá její příprava. Dobře vypracovaný projekt – návrh zahrady - je základem úspěchu. Firma COVENANT zahrady a parky s.r.o. Vám vytvoří projekt zahrady, který připravíme v grafické formě pro lepší orientaci přímo v rostlinném spektru. Ne každý si dokáže představit, jak vypadají zajímavé stromy, okrasné keře, které zaujmou květy, zbarvením listů či jejich plody. Travin a trvalek je taktéž ohromné množství. Proto připravujeme pro klienty rozsáhlou fotodokumentaci k návrhu zahrady. Některé rostliny vyniknou na jaře, jiné v létě a máme i dřeviny, které rozjasní zahradu i v zimním období.

Projektanti naší firmy znají veškerý sortiment bylin i dřevin a dobře vědí, jaké mají rostliny nároky, jaké vyžadují stanoviště, půdu a jejich další požadavky. Řeknou Vám, jak bude zahrada vypadat za rok, za pět let a také za desítky let po výsadbě. Je důležité nezapomenout na časové hledisko, aby Vás některé stromy nepřerostly a Vy s nimi neměli za pár let více starostí, než radosti.

Optimální termín přímo pro realizaci zahrady je začátek března až do zámrzu půdy. To někdy bývá až do prosince. Pokud tedy nechcete zakládat zahradu v období Vánoc či po Novém roce, máme pro návrh a realizaci Vaší zahrady obvykle dostatek času.

Před realizací zahrad jezdíme do mnoha tuzemských, někdy i zahraničních školek, kde si pro Vás pečlivě vybíráme zvolené byliny a dřeviny. Rostliny dodávané naší firmou jsou v té nejvyšší kvalitě.

Důležitým prvkem zahrady je trávník. Trávník zakládáme jak výsevem, tak i pokládkou travního koberce, kde máte následně zelenou plochu ihned k využití.

Zabýváme se také tvorbou zahradních i koupacích jezírek, potůčků, kaskád, skalek, kamenišť  i menších vodopádů. Vodní prvek vždy pozitivně obohatí zahradu. Vytvoříme dřevěné prvky i drobné zahradní stavby. Posezení pod pergolou s výhledem do zelené zahrady může být pro Vás opravdovým zážitkem i odpočinkem.